Aktuells

PŘÍKLAD VÝPOČTU TEPELNÝCH ZTRÁT DŘĚVENÝCH DOMŮ

Ve výpočtu tepelných ztrát budovy se zkoumá celá externí obálka budovy, proudění vzduchu a větrání. Vypočtená tepelná ztráta může být maximálně tak vysoká, jak je stanoveno v referenční hodnotě tepelné ztráty stanovené pro budovu na základě souladu s předpisy. Soulad s předpisy je ověřen pomocí výpočtu kompenzace tepelných ztrát.

SPECIFICKÉ VLASTNOSTI SRUBOVÉ KONSTRUKCE.ČL. 2-3

Při projektování srubové konstrukce se musí počítat s přirozeným sesycháním dřeva, „stlačením“ stavby vlastní vahou a utěsněním švů. V závislosti na druhu dřeva si srubová stěna může sednout o 10 až 50 mm své původní výšky. Vzhledem k nižšímu obsahu vlhkosti sedají vnitřní příčky o něco víc, než vnější stěny.

Skandinávské domy v české krajině

Dřevěné domy skandinávského typu představují velmi praktické řešení pro bydlení a díky své rostoucí oblibě se rozšiřují do všech států střední Evropy, takže by následující informace pro české čtenáře mohly být jistě zajímavé a užitečné.

PŘIRUČKA STAVBY DOMU. ČLÁNEK 1

Před zahájením stavebních prací a v průběhu plánování si důkladně přečtěte tyto pokyny. Tyto pokyny obsahují důležité informace týkající se přípravy staveniště a materiálů a oprávnění, která budete potřebovat.

PŘIRUČKA STAVBY DOMU. ČLÁNEK 2

ZÁKLAD. Projekt základové desky vám musí vypracovat odborný projektant, aby zohlednil okolní podmínky, velikost, projekt a konstrukci budovy. Projekt základů musí zahrnovat patky k upevnění srubového domu k základům.

 

Dodavatelé vybávení pro naše domy

Pavatex Isocell Thermo Natur Climatizer http://www.skano.com/ http://tempsi.ee/en/ http://www.rothoblaas.com/ http://www.spax.com/en/ http://www.jeld-wen.com/ http://www.dana.at/ http://www.pol-skone.cz/ http://www.rockwool.cz/ http://www.finnproduct.cz/ http://www.biofa.cz/ http://www.krinner.com/ Unger Diffutherm http://www.gerardroofs.eu/ http://www.fenixgroup.cz/ KLM
© 2014-2021 Eco Holzhaus, s.r.o. Vytvoření webové stránky: Pixelon